Jak pozbyć się kredytów

Zła sytuacja finansowa, niespodziewany wydatek, chęć kupienia czegoś nowego prowadzą nas do sytuacji, kiedy idziemy do banku i bierzemy kredyt. Nie jest źle o ile udaje nam się szybko i bezproblemowo spłacić zaciągnięty dług. Co jednak gdy nagle okazuje się, że mamy problemy ze spłatą naszych zobowiązań. Często udajemy się po kolejny kredyt i kolejny sądząc, że to rozwiąże nasz problem. W rzeczywistości nasze zadłużenie rośnie coraz bardziej.

Co zrobić, aby pozbyć się kredytów i móc spać spokojnie?

Przede wszystkim należy przeanalizować swoje wydatki i stworzyć budżet domowy, aby móc ograniczyć zbędne wydawanie pieniędzy. Gdy nam się to uda to wszelkie zaoszczędzone pieniądze przeznaczamy na spłatę długu.

Kolejnym etapem jest uporządkowanie domu i sprawdzenie co jest nam zbędne i nadaje się do sprzedaży np. przeczytane książki, nowa nie noszona bluzka itd.. Obecnie jest wiele darmowych serwisów, gdzie bez problemu znajdziemy kupca na nasze przedmioty. Pojedyncze przedmioty może nie będą stanowić zawrotnej sumy, jednak gdy uda nam się pozbyć kilku rzeczy może uda się trochę zarobić.

Gdy dostajemy wypłatę to w pierwszej kolejności opłacamy raty kredytu, a resztę rozplanowujemy na inne konieczne wydatki. Może warto rozejrzeć się za dodatkowym zajęciem np. korepetycje, sprzątanie, praca zdalna. Sposobów na dodatkowy dochód jest mnóstwo.

Ważna jest konsekwencja i wytrwałość w naszym dążeniu do spłaty zaciągniętych pożyczek. Im bardziej jesteśmy zdeterminowani, tym szybciej uda nam się osiągnąć wolność.